pühapäev, 8. aprill 2018

Tervendav vesi!

Hei! Olen blogi unarusse jätnud, ma tean. Mõtteid aga, millest kirjutada, on mul palju. Selle ajaga on nii nagu ta on ja üleüldse olen sotsiaalmeedias viimasel ajal üsna passiivne olnud. Minu ümber on lihtsalt nii palju armsaid ja häid inimesi, kellele oma aega pühendada. Lisaks ei tohi selle kiire elutempo juures iseennast ära unustada. Püüan järjest rohkem leida aega, et tegeleda enesearengu ja hobidega. Teha asju, mis toovad rahulolu ja teevad õnnelikuks. Sest mingi hetk ma tundsin, et olen taaskord end kaotamas. Siiski pean mainima, et tegelikult on siia kirjutamine ka omaette teraapiline ja meeldiv tegevus ja tihtipeale piisab vaid kättevõtmisest. Kui jutt hakkab jooksma, siis võin pikalt arvuti taga istuda ja mõtteid kirja panna. Blogi pean ma siiski eelkõige iseenda jaoks, aga mulle meeldib ka jagada - kogemusi, retsepte, tooteid, teadmisi. 


Täna tahaksingi rääkida ühest tootest, mille avastasin enda jaoks eelmise aasta lõpus. Olin vesinikveest põgusalt kuulnud ning mul tekkis järjest rohkem selle vastu huvi. Üks armas sõber, kes oli mures minu tervise pärast, andis mulle enda pudelit proovida. Me kõik teame kuivõrd oluline on tarbida regulaarselt piisavas koguses vett. Kui kehas on kord juba vedelikupuudus tekkinud, siis selle taastamine võtab omajagu aega. Detsembrikuus ma korraks mainisin, et hakkasin seda vett tarbima. Juba siis tekkis paljudel küsimusi, et mis imevesi see siis ikkagi on ning kuidas see mõjub. Pean tunnistama, et olin isegi algul väga skeptiline. Kui olin seda kuu aega saanud kasutada, siis teadsin, et pean ka endale selle pudeli soetama. Sel ajal minu soovid kuidagi kõik täitusid nagu iseenesest. Ja nii juhtus ka seekord ning sain pudeli endale kingituseks. Ma olen nii tänulik!


Vesinikvesi sisaldab vesinikmolekule, mis toimivad siis antioksüdantidena. Need molekulid aitavad neutraliseerida haiguse arenguid, põletikke ja vananemist soodustavaid vabu hapnikuradikaale. Nagu juba mainisin, siis vesinikvee tootmiseks on olemas spetsiaalne pudel. Pudelit on lihtne kaasas kanda ning sellel on kaasas ka lisaotsik, mille abil saad vett teha tavalisse plastikpudelisse. Siis on vaja ainult alust endaga kaasas kanda. Valad vee sisse, vajutad nuppu ja viie või seitsme minu pärast ongi vesi joomiseks valmis. Kord nädalas võiks pudelit puhastada (lahustada pudelitäies vees 3g sidrunhapet ja lasta sel pudelis seista mõnda aega) ning umbes iga kümne kasutamise järel on vaja aparaati laadida. 

Vesinikveest ja selle võimalikest toimetest põhjalikumalt lugedes tundub tõesti, et tegemist on võluveega, nagu nimetas seda Sille oma selleteemalises blogipostituses. Soovitan lugeda! Sille kirjutab väga lihtsalt ja arusaadavalt kuidas vesinikvesi täpsemalt meie kehas toimib ja räägib seal enda ja oma sõbranna kogemusest. Kusjuures see sõbranna, kellest ta räägib, olen mina. Mina ei hakka siia teaduslikku juttu tooma, sest siis läheks see postitus väga pikaks. Räägiksin rohkem enda kogemusest. Kui aga soovid rohkem informatsiooni, siis SIIN on üks põhjalik video ja välja toodud vesinikvee võimalikud toimed. SIIT leiad ka palju infot. Teiste eestlaste tagasisidet vesinikvee tarbimise kohta saad lugeda SIIT.


Nii kui pudeli enda kätte sain, hakkasin seda innukalt ka kasutama. Mina olen ka varasemalt kokku puutunud niiöelda tervenemiskriisiga ning seega ei olnud minu keha esmane reaktsioon hirmutav. Mis siis juhtus? Tundus, et hakkas pihta üks korralik organismi puhastumine. Tavaliselt ma higistan vähe. Iegi jõusaalis peab higi väljasaamiseks ikka väga intensiivne trennipäev olema. Nüüd aga hakkasin iga pisema pingutuse peale higistama ning higi ei olnud just meeldiva aroomiga. Tegelikult on ju higi lõhnatu. Seedimisega olid ka imelikud lood. Kõige tipuks veel läks näonahk käest ära, tekkisid valusad põletikulised nahaalused punnid. Õnneks see väga pikalt ei kestnud, nii umbes nädal-poolteist. Edasi sain kogeda ainult positiivseid ja rõõmsaks tegevaid muutusi.


Ma panin tähele, et minu meeleolu ei ole enam niivõrd kõikuv. Ma ei ärritunud enam nii kergesti, tujude kõikumist esines vähem. Ka inimesed minu ümber märkasid, et säran tavapärasest rohkem. Energiat oli ka üllatavalt palju. Detsembris mainisin, et mul oli üsnagi kiire aeg kuna täitsin tellimusi ja nende täitmiseks võtsin aega une arvelt. Lisaks ei jälginud niivõrd põhjalikult toitumist ja pigem oli päevane kaloraaž liiga madal. Nendele asjaoludele vaatamata olin ma nii energiline, väsimusest ei mingit märku. Võib-olla oli see eelnev kõik seotud ka minu hormonaalse olukorra paranemisega. Nimelt algasid mul need kauaoodatud naisterõõmud, millega polnud juba poolteist aastat kokkupuudet olnud. Võib-olla just tänu vesinikveele need muutused toimusidki. Mis täpselt mõjus ja kuidas mõjus, seda ei saa kunagi täpselt teada. Inimorganism on lihtsalt niivõrd keeruline. Küll aga märkas sarnaseid muutusi ka Sille. Rääkisin oma kogemusest ka ühele sõbrannale ning ta otsustas ka selle vesinikvee ära proovida. Ka temal polnud päevi pikalt olnud ning ükspäev kirjutas mulle rõõmsalt, et külalised on taas platsis. Tema võttis lisaks veel toidulisandeid, mis pidid aitama kaasa hormonaalse tasakaalu parandamisele. Usun et iga asi andis meile kõigile omalt poolt väikese panuse. 

Võin öelda, et jaanuar tarbisin vesinikvett peaaegu igapäevaselt. Ma olin energiline, trennid sujusid väga hästi. Jaanuar võtsin veel trennidega pisut vabamalt ja käisin jõusaalis kolmel korral nädalas. Treener arvas samuti, et peaksin kehale väikese puhkuse andma. Veebruarist hakkasin koormust vaikselt jälle tõstma. Imestasin, et jõunäitajad polegi väga langenud. Veebruaris tegin juba ka üsna intensiivseid trenne, kus püüdsin raskusi järjest suurendada. Vaatamata rasketele ja kurnavetele trennidele oli trennijärgne taastumine väga hea. Nüüd olen selle vee joomise jälle kuidagi unarusse jätnud, kuid püüan end taas parandada. Üleüldse olen olnud stressis. Kuid aeg on muutusteks. Tahan end uuesti tunda energiliselt ja täis elurõõmu. Väiksed edusammud olen juba selle hea enesetunde suunas teinud. Ma tean, et alati ei peagi muudatused olema suured. Piisab väikestest muudatustest, üks korraga. Meie heaolu on meie endi kätes.


Märtsi alguses käisin ka uuesti arsti juures. Tunnistasin talle, et ma ei hakanud tema välja kirjutatud nahakaudset hormoonravi kasutama. See ei meeldinud talle, aga üleüldse on jäänud mulje, et ma isiklikult lihtsalt ei meeldi talle. Suure tõenäosusega oli see ka minu viimane külastus selle arsti juurde. Rääkisin talle ka rõõmsatest uudistest, et sellele vaatamata, algasid detsembris päevad ja on siiamaani regulaarselt käinud. Arst oli küll üllatunud aga minu verepilti vaadates tõdes ta tõesti, et hormoonid on paika loksunud. Kilpnäärme lisahormooni aga soovitas edasi kasutada. Ega täpset seletust ma ei saanud ja kuna minu usaldus selle arsti vastu pole just väga kõrge, siis külastasin perearsti ja küsisin saatekirja endokrinoloogi juurde. Ehk saab järgmine kuu parema selguse.

Mingi aeg ma katsetasin ja kastsin ka oma taimi vesinikveega. Ja päris ausalt ma märkasin, kuidas taimed hakkasid vohama. Orhideed läksid õitsema. Tõlvlehikul tuli palju uusi lehti juurde, draakonipuu kasvas ka päris jõudsasti. Ma ikka iga päev imetlen oma taimi. Taimed annavad toale nii palju juurde, lisaks nad puhastavad õhku. Mul võiks neid veel rohkemgi olla, aga ruumi vähe. Praegu on aknalaual ka üks sünnipäevaks kingitud hüatsint, mis vaikselt avaneb ja tuba lõhnab võrratult.


Igal juhul on mul hea meel, et ma vesinikvee enda jaoks avastasin. Lisaks kõigele on sellel veel nii mõnus värske ja puhas maitse, et tavalist kraanivett nagu enam ei tahagi. Püüan uuesti olla järjepidevam vee joomises ja endiselt olla tähelepanelik oma keha suhtes. Selle kuu alguses ma jäin küll haigeks ja nüüd pole kaks nädalat saanud trenni teha, aga järgmisest nädalast saan ehk taas alustada ning plaanis on teha üks mahukas kuu. Sellisel perioodil on eriti oluline toituda kvaliteetselt, juua piisavalt vett, magada korralikult ja leida aega ka lihashooldusele. Tahaksin ka paar korda nädalas hakata käima jooksmas, et südamele pisut koormust anda. Ehk õnnestub juba homme hommikul sellega alustada. Loodetavasti lähevad ka ilmad järjest paremaks.

Sellega ma täna lõpetaksin. Minul oli väga mõnus nädalavahetus ja uus nädal tuleb kindlasti suurepärane. Soovin ka Teile kõigile ilusat algavat nädalat! Loodame, et näeme ikka päikest ka! :)1 kommentaar: